Forum Top Model Top Model
Forum dla fan�w mody i projektowania

FAQ FAQ    Szukaj Szukaj   Lista u¿ytkowników Użytkownicy   Regulamin Regulamin

 Profil Profil   Zaloguj siÄ™, by sprawdzić wiadomoÅ›ci Zaloguj siÄ™, by sprawdzić wiadomoÅ›ci   Zaloguj Zaloguj
Przydatne wiadomości "Chomiki"!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Top Model Strona Główna -> Top Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastÄ™pny temat  

Pomogłam
Tak
50%
 50%  [ 3 ]
Nie
50%
 50%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 6

Autor Wiadomość
Iwcia06072002



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 19

PostWysÅ‚any: Sob Lut 16, 2013 1:19 pm    Temat postu: Przydatne wiadomoÅ›ci "Chomiki"!
Odpowiedz z cytatem
Każdy właściciel lub przyszły właściciel chomika powinien wiedzieć kilka rzeczy.
[size=18][/size]Wyprawka :
[size=12][/size]*Toaletka dla chomika- Å‚atwiejsze sprzÄ…tanie.
*Przytulne legowisko-będzie w nim sypiał . ( Można z pudełka i ściółki ale NIGDY NIE samodzielnie, przy użyciu waty, chusteczek jednorazowych lub tkanin syntetycznych.

*KoÅ‚owrotek - odpowiedni do rasy chomika np.:Dla chomika Roborowskiego wystarczy karuzela o Å›rednicy 17 cm,dla dżungarskiego lub Cambpella – 20 cm, natomiast dla chomików syryjskich najlepiej 25-28.Nie może on być taki Szajsowaty (bez urazu) chomik bÄ™dzie na nim biegaÅ‚ nawet 8 KILOMETRÓW .. Należy zwrócić również uwagÄ™ na to, czy nóżki w wolno-stojÄ…cych koÅ‚owrotkach nie powodujÄ… tak zwanego efektu nożyc.

*Miseczki na pokarm-Miseczki wykonane z plastiku bądź stali nierdzewnej są z zasady zbyt lekkie dla chomików. Miseczki ceramiczne są znacznie lepsze ze względu na większą wagę.


Wióry, trociny – czyli podÅ‚oże!-
Wióry sÄ… bezpieczniejsze od trocin, które mogÄ… podrażnić oczy i pÅ‚uca chomika. W sklepach zoologicznych, znajdziesz odpowiednie wióry dla maÅ‚ych gryzoni – kupione w stolarni mogÄ… zawierać trujÄ…ce substancje chemiczne. Legowisko chomika można pokryć również warstwÄ… rozdrobnionego papieru, lecz nigdy kocim żwirkiem, który zawiera niebezpieczne chemikalia. W legowisku powinna znajdować siÄ™ 8-centymetrowa (standard – ale zależy to od wielkoÅ›ci kuwety) warstwa wyÅ›ciółki, która da chomikowi możliwość zakopania siÄ™ w podÅ‚ożu. Kopanie tuneli i grzebanie jest niezwykle ważne dla wszystkich chomików – pierwsza chomicza rodzina zostaÅ‚a odnaleziona w norze o gÅ‚Ä™bokoÅ›ci 2,5 metra.

KLATKA-Zaciekawiłam się:


ASTRO 3 FUN PET INN(allegro.pl)

Wymiary
długość klatki: 65cm
szerokość klatki: 40cm
wysokość klatki: 35cm


Odradzam klatki plastikowe (całe ) mają mało tlenu ,powietrza . Osobiście mam metalową i wiem jaką frajdę daję chomikowi łazienie po szczeblach.

O chomikach :
Chomiki są dalekowidzami i nie widzą zbyt dobrze z bliska. Dlatego, że jak inne zwierzęta stanowiące pokarm większych drapieżników, wzrok służy im do wypatrywania wroga. Rzeczy znajdujące się blisko można zidentyfikować węchem, a drapieżnik nadchodzi z daleka. W rezultacie, chomik widzi zbliżającego się człowieka, jednak w bezpośrednim kontakcie nie odróżnia ręki opiekuna od pożywienia. Dlatego nim chomik przywyknie do twojego zapachu, może od czasu do czasu przygryzać twoje palce!
W bardzo niskich temperaturach organizm chomika „wyÅ‚Ä…cza siÄ™”. Gdy dookoÅ‚a jest bardzo zimno, chomiki zapadajÄ… w gÅ‚Ä™boki sen. Jest to forma hibernacji, podczas której zwalnia akcja serca, spada temperatura ciaÅ‚a, a oddech staje sie niesÅ‚yszalny. Jeżeli twój chomik znalazÅ‚ siÄ™ na mrozie, a jego ciaÅ‚o zesztywniaÅ‚o i staÅ‚o siÄ™ siÄ™ zimne, nie musi to oznaczać, że zdechÅ‚! Ustaw klatkÄ™ z chomikiem w cieplejszym pokoju, a niewykluczone, że twój pupil przebudzi siÄ™ i z wolna wróci do zdrowia.

Mowa:
⋅ Podnoszenie obu przednich Å‚apek: ruch obronny samca atakowanego przez samicÄ™
⋅ Ma Å‚zawiÄ…ce lub sklejone oko lub oczy: ma infekcjÄ™ oka
⋅ Drapie siÄ™ intensywnie: ma infekcjÄ™ skórnÄ… lub alergiÄ™
⋅ Jest zdenerwowany: nie może spać, za dużo jest noszony i gÅ‚askany
⋅ Zbiera materiaÅ‚ na gniazdo: samica bÄ™dzie miaÅ‚a mÅ‚ode i zostaw jÄ… w spokoju, chomikowi jest zimno
⋅ KÅ‚adzie siÄ™ na grzbiet i pokazuje zÄ™by: boi siÄ™ i musi siÄ™ bronić
⋅ Uszy skierowane do tyÅ‚u: zmÄ™czenie, niepewność, strach, zÅ‚y humor, agresja
⋅ Chomik chudnie i jest otÄ™piaÅ‚y: jestem chory lub stary
⋅ Staje na 2 Å‚apkach: odkryÅ‚ coÅ› ciekawego
⋅ Bezskutecznie próbuje opróżnić torebkÄ™: torebka chomika jest zapchana
⋅ Chód na sztywnych Å‚apach z ogonkiem wzniesionym stromo w górÄ™: strach, gest poddawania siÄ™ mÅ‚odych chomików, zwierzÄ™tom starszym lub silniejszym
⋅ Kicha: ma alergiÄ™ lub jest przeziÄ™biony
⋅ Myje siÄ™, zbiera jedzenie, wykonuje akrobacje: czuje siÄ™ dobrze i bezpiecznie
⋅ Ucieka w trakcie gÅ‚askania: ma dosyć gÅ‚askania
⋅ Ziewa: jest Å›piÄ…cy i czuje siÄ™ bezpieczny
⋅ Jest zobojÄ™tniaÅ‚y na otoczenie, otÄ™piaÅ‚y: jest mu nudno, potrzebuje rozrywki
⋅ CzoÅ‚ganie siÄ™ po ziemi: niepewność w nieznanym terenie, choroba



Przed zakupem:
Uzupełnij najważniejszą wyprawkę, zastanów się czy napewno będziesz opiekować się zwierzątkiem aż do jego naturalnej (;() Śmierci.
Zalecam kupić:Aby przewieźć chomika ze sklepu do domu, będziemy potrzebować niewielkiego pudełka z otworami wentylacyjnymi. Możemy również zaopatrzyć sie w plastikowy transporterek, który zapewni zwierzątku większe bezpieczeństwo i przyda się, by umieścić w nim chomika, gdy sprzątamy klatkę lub musimy z chomikiem wyjść na zewnątrz (wizyta u weterynarza, przejazd samochodem).
Transporter zamykany jest od góry i posiada bezpieczne zamknięcie. Wykonany jest z nietoksycznego materiału oraz posiada oddzielną część dolną.

Niektóre żródła: http://e-chomik.pl/ (polecam stronkę)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwcia06072002



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 19

PostWysÅ‚any: Sob Lut 16, 2013 1:24 pm    Temat postu: :)
Odpowiedz z cytatem
Ja mam dżungarka Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Domi_modelka



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 3118

PostWysÅ‚any: Sob Lut 16, 2013 1:54 pm    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
Dzięki za pomoc Smile ja nie mam chomika ale zastanawiam sie czy go kupic.
_________________
Mój blog

~ " All is lost again, but I'm not giving in
I Will Not Bow, I Will Not Break "

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwcia06072002



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 19

PostWysÅ‚any: Sob Lut 16, 2013 3:12 pm    Temat postu: Spoko:)
Odpowiedz z cytatem
[quote="Domi_modelka"]Dzięki za pomoc Smile ja nie mam chomika ale zastanawiam sie czy go kupic.[/quote] Very Happy Very Happy
Smile Pamiętaj , że będziesz musiała się nim opiekować Smile Sama przyjemność... dobrze się jednak zastanów Smile Możesz zaadoptować przecież i dać mu dobry,miły dom Smile Very Happy

-----------------------------------------------------------------
http://e-chomik.pl/

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Domi_modelka



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 3118

PostWysÅ‚any: Sob Lut 16, 2013 4:59 pm    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
Spoko Smile wiem bo ja jestem jedynaczka i nie mam zadnego zwierzatka i nie mam sie kim opiekowac i wgle sama jestem...
Dzieki za rade Smile
_________________
Mój blog

~ " All is lost again, but I'm not giving in
I Will Not Bow, I Will Not Break "

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwcia06072002



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 19

PostWysÅ‚any: Nie Lut 17, 2013 2:17 pm    Temat postu: :(
Odpowiedz z cytatem
Aha...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tajemniczaaa



Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 184

PostWysÅ‚any: Sro Maj 08, 2013 2:04 pm    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
Taki średni Confused
_________________

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pink
Gość





PostWysÅ‚any: Sro Maj 08, 2013 3:11 pm    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
dzięki za info
ja nie mam chomiczka ale mam świnkę morską a te informacje zawsze sie przydadzą Wink

_________________
Powrót do góry
lola_12



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 1395

PostWysÅ‚any: Wto Cze 11, 2013 8:38 pm    Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
Fajne, ja mam 5 chomik
_________________
Mój blog :
www.bo-my-kochamy-top-model.blogspot.com
Zapraszam ! ^


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Top Model Strona Główna -> Top Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group